Ako vybrať správny USB kľúč

usb kľúče adata

V dnešnom svete plnom techniky a počítačov je úplne normálne, že všetko uchovávame na USB kľúčoch a externých diskoch. Je to pohodlné a najmä výhodné, pretože nemusíme všetky súbory ukladať do notebookov či počítačov, ktoré by sme tak zbytočne plnili. Viete si však vybrať správny USB kľúč?

usb kľúče adata

Výber USB kľúča je niekedy omnoho ťažšie, akoby ste si mysleli. Mnohí si pri kúpe týchto výrobkov však nedávajú pozor a častokrát sa tak stane, že prídu o všetky svoje súbory. Ak sa chcete takémuto niečomu vyhnúť, stavte na tieto rady.

Kapacita

Niečo, čo si každý pri kupovaní USB kľúčov všíma je určite ich veľkosť. Tie základné v nižších cenách ponúkajú 8 alebo 16 GB. Je to dostatočne veľká kapacita, ktorú ocenia najmä ľudia v domácnostiach, keď si potrebujú na kľúče uložiť napríklad fotografie, videá alebo nejaké dokumenty. Ak však kupujete USB do práce alebo si na ne chcete uložiť viac položiek, stavte na väčšiu kapacitu. USB kľúče sú síce drahšie, no ponúkajú omnoho viac miesta na jednotlivé súbory.

Výrobca

Asi každý z nás hľadá USB, ktoré sa mu nezničí a nepokazí pri prvom vložení do počítača. Ak chcete kvalitný kľúč, určite stavte na značky, ktoré poznáte a tie, ktoré majú dobré recenzie. Vďaka tomu si môžete byť istí, že ste kúpili kvalitný výrobok, na ktorý sa môžete spoľahnúť.

usb kľúč samsung

Rozhranie

V súčasnosti nájdete dve rozhrania, ktoré používajú USB kľúče – 2.0 a 3.0. Rozdiel medzi nimi je v rýchlosti prenosu dát. Pri rozhraní 3.0 máte prenesené dáta o desaťkrát rýchlejšie než pri rozhraní 2.0.

Dizajn

Dizajn nie je síce veľmi dôležitý, no mnohí si vyberajú produkty najmä podľa toho, aký majú dizajn. Je len na vás, aký si vyberiete, no mnohokrát je menší USB kľúč praktickejší ako veľký, ktorý vám bude zbytočne zavadzať.

Cena

Cena závisí najmä od veľkosti a výrobcu, ktorý vyrába daný USB kľúč. Ak kupujete USB kľúč s veľkosťou 4 – 8 GB, určite zaplatíte menej, ako pri väčších kľúčoch s kapacitou 64 GB.